Rok akademicki 2019/2020
Warunki rekrutacji na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich obowiązujące absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdali egzaminu maturalny (tzw. „nową maturę”) oraz maturę międzynarodową.
- Podstawą przyjęcia kandydata z „nową maturą” jest wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów wskazanych w szczegółowych warunkach rekrutacji na dany kierunek i specjalność studiów.
- Liczbę punktów rekrutacyjnych kandydatów, którzy zdali egzamin maturalny z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym ustala się w następujący sposób:
{(liczba punktów procentowych na poziomie rozszerzonym + 100) : 2} x
przelicznik
- Liczbę punktów rekrutacyjnych kandydatów, którzy zdali egzamin maturalny z wybranego przedmiotu na poziomie podstawowym ustala się w następujący sposób:
{(liczba punktów procentowych na poziomie podstawowym + 40) : 2} x
przelicznik
- Za oceny z danego przedmiotu na dyplomie matury międzynarodowej wydanym przez International Baccalaureate w Genewie przyznaje się następującą liczbę punktów:
Wynik matury międzynarodowej | Punkty rekrutacyjne |
7 | 100 |
6 | 90 |
5 | 80 |
4 | 70 |
3 | 60 |
2 | 50 |
- W postępowaniu kwalifikacyjnym sumowane są punkty za wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów wskazanych w szczegółowych warunkach rekrutacji z zastosowaniem przeliczników za rodzaj przedmiotu.
- Kandydat ma prawo wyboru korzystniejszego dla siebie wyniku egzaminu, jeśli w warunkach rekrutacji przewidziany jest wybór jednego z kilku wskazanych przedmiotów lub na świadectwie dojrzałości wpisany jest wynik z przedmiotu zdanego na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
- Kandydat, który nie zdawał egzaminu maturalnego z przedmiotu wskazanego w szczegółowych warunkach rekrutacji uzyskuje z tego przedmiotu 0 punktów rekrutacyjnych, ale podlega dalszej procedurze kwalifikacyjnej.
- Wykaz przedmiotów maturalnych i sposób przeliczania wyników egzaminu maturalnego na punkty rekrutacyjne z przedmiotów wymaganych przy ubieganiu się o przyjęcie na poszczególne kierunki lub specjalności studiów przedstawiony jest w punktach: 9, 10, 11, 12, 13.
09. Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego
- administracja
- bezpieczeństwo narodowe
- kryminologia stosowana
- ekonomia
- finanse i rachunkowość
- logistyka
- zarządzanie - profil ogólnoakademicki
- (zarządzane - profil praktyczny, uruchomione pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW na jego prowadzenie)
- filologia polska
- filologia w zakresie języka angielskiego
- filologia w zakresie języka angielskiego od podstaw
- filologia w zakresie języka niemieckiego
- filologia w zakresie języka niemeickiego od podstaw
- komunikacja medialna i społeczna
- pedagogika
- (lingwistyka stosowana w zakresie: języka angielskiego i języka niemieckiego oraz języka angielskiego i języka rosyjskiego - uruchomione pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW na jego prowadzenie)
- (lingwistyka stosowana w zakresie: języka niemieckiego i języka angielskiego oraz języka niemieckiego i języka rosyjskiego - uruchomione pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW na jego prowadzenie)
- (jednolite studia magisterskie - pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, uruchomione pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW na jego prowadzenie)
- energetyka
- informatyka
- inżynieria bezpieczeństwa
- mechanika i budowa maszyn
- (automatyka i robotyka - uruchomione pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW na jego prowadzenie)
13. Wydział Turystyki i Nauk o Zdrowiu.doc
- kulturoznawstwo
- turystyka i rekreacja
- (zdrowie publiczne - uruchomione pod warunkiem uzyskania zgody MNiSW na jego prowadzenie).