Dnia 26 listopada w AJP o godz.11.00 w budynku nr 8, sali 106 przy ul. Fryderyka Chopina 52 miało miejsce spotkanie zainteresowanych studentów w sprawie programu "Legia Akademicka". Major Ireneusz Wiliński omówił przebieg szkolenia, opowiadał o ćwiczeniach wojskowych, wyborze jednostki wojskowej oraz o funkcjonowaniu programu "Legia Akademicka" oraz procedur z tym związanych.

Ministerstwo Obrony Narodowej przywróciło ideę ochotniczego szkolenia studentów. „Legia Akademicka” jest to uruchomiony w 2017 r.  pilotażowy program dla studentów. Szkolenia dzielą się na cześć teoretyczną – realizowaną na uczelniach w trakcie roku akademickiego oraz część praktyczną realizowaną w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych.