|   EN

Uwaga!

Dnia 13.08.2020 r.

Biblioteka Główna

W dniu 12 sierpnia odbyła się konferencja prasowa dotycząca innowacyjnego projektu pod nazwą „Rozwój kadr dla sektora usług dla biznesu w Gorzowie Wielkopolskim” – projektowanie i prototypowanie samochodów solarnych i elektrycznych.

Komunikat Nr 13/140/2020

Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża
z Siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim

z dnia 10 sierpnia 2020 r.

w sprawie prowadzenia zajęć w roku akademickim 2020/2021
w Akademii im. Jakuba z Paradyża

Komunikat Nr 13/140/2020

Rektora Akademii im. Jakuba z Paradyża
z Siedzibą w Gorzowie Wielkopolskim

z dnia 10 sierpnia 2020 r.

w sprawie prowadzenia zajęć w roku akademickim 2020/2021
w Akademii im. Jakuba z Paradyża

W ogólnopolskim konkursie „Student – Wynalazca”, organizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską, (Politechnika Świętokrzyska) w 2020 roku wyróżniony został absolwent Akademii im. Jakuba z Paradyża mgr inż. Piotr Stojanowski, za wynalazek będący wynikiem pracy dyplomowej, na który wraz z promotorem prof. dr hab. inż. Wojciechem Kacalakiem, uzyskał patent pt.: „Urządzenie do czyszczenia spalinowych i wentylacyjnych przewodów”.

Katedra Rachunkowości i Zarządzania Finansami Wydziału Ekonomicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim ma zaszczyt zaprosić do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Rachunkowość i Finanse. Teoria i Praktyka, która odbędzie się 15 października 2020 roku w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

W dniu dzisiejszym po raz 21. opublikowany został Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2020, w którym Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim zajęła I miejsce wśród Publicznych Uczelni Zawodowych.

Podczas wizyty w Gorzowie Wielkopolskim Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Murdzek miał okazję zwiedzić Laboratorium środowiskowe przy Wydziale Technicznym Akademii im. Jakuba z Paradyża. Wśród laboratoriów, które odwiedził wymienić można: Laboratorium fizyko-chemiczne i nanotechnologii, w którym w ostatnim czasie produkowany był płyn do dezynfekcji przekazywany dla lubuskich szpitali. Na co dzień prowadzone są tam badania w zakresie otrzymywania nanocząsteczek metali i półprzewodników.